از متخصص نور بپرس

بخش “از متخصص نور بپرس” یکی از بخش‌های مهم سایت لیزرستان است که فرصت را برای ارتباط مستقیم با شما که به این سایت مراجعه می‌کنید فراهم می‌کند. این ارتباط برای ما بسیار ارزشمند است و امیدواریم در این مسیر نتیجه تفکر و تعقل شما در این حوزه را شاهد باشیم. منظور اصلی در این بخش چالش کشیدن و چالش کشیده شدن است نه لزوما ارسال پاسخ. در نظر داشته باشید که هیچ پایانی در مسیر اموزش علم و تفکر و تعقل در دنیای اطرافمان نیست و پاسخ به معنای پایان مسئله و حل آن نیست. مهمترین بخش این است که در مسیر پاسخ به فضای جدید برسید و در واقع به پرسش‌های مهم‌تر بپردازید. این بخش برای اطمینان شماست که برای ایده یا مسئله‌ای که در مورد آن فکر می‌کنید افراد متخصص در نزدیکی شما هستند و می‌توانید به سادگی با ما در میان بگذارید. پرسش‌های شما با علاقه فراوان به ارتباط مستمر با شما پاسخ داده می‌شود. امیدواریم که در این مسیر به مباحث چالشی و زیبا از یافته‌ها و تعمق شما بر بخوریم.

هرچند مایل هستیم که در طرح مسائل‌تان راحت باشید ولی برای جهت دهی پرسش‌ها، قبل از ارسال پرسش خود لطفا مطالب زیر را مطالعه کنید.

  • ابتدا بخش پرسش و پاسخ های سایت را جستجو کنید تا مطمئن شوید به پرسش شما قبلا پاسخ داده نشده باشد. با توجه به این که پاسخ ها مشروح هست ممکن است پاسخ پرسش شما در پرسش‌های با موضوع مشابه و نه لزوما یکسان وجود داشته باشد. می‌توانید از بخش جستجوی سایت و یا ctrl+F برای جستجو استفاده نمایید.
  • مطمئن باشید که پرسش شما در حیطه مباحث این سایت است.
  • در اینترنت جستجو کنید. یافتن پاسخ‌ها در اینترنت و استفاده از کلیدواژه های مناسب مهارتی هست که به مرور کسب شده و برای انتخاب کلیدواژه‌های مناسب و تخصصی می‌توانید از مطالب سایت و پرسش های دیگران ایده بگیرید.
  • از پاسخ به تکالیف و تمرینات درسی معذوریم.
  • کتاب های زیر می‌توانند شما را راهنمایی کنند. می‌توانید با توجه به فهرست، کتاب‌ها را ورقی بزنید تا سرنخی دقیق‌تر پیدا نمایید:

Optics by Eugene Hecht

Laser Fundamentals by William T. Silfvast

Fundamentals of Photonics by Bahaa E. A. Saleh and Malvin C. Teich

منتظر دیدن پرسش‌های شما هستیم.

 

1 + 10 =